Nummerregister Crosskart

RD_Crosskart _Logo

Her finder du nummerregister for DM i Crosskart.

Startnummer reserveres hos klasserepræsentanten for en sæson ad gangen.

Startnummeret følger køreren hele sæsonen ved nationale løb.

Køreren har fortrinsret til sit startnummer i efterfølgende sæson og kan gøre brug af fortrinsretten efter sidste løb i

sæsonen og frem til og med 31. januar inden efterfølgende sæson.

Nummer kan bookes via klasserep@cross-kartklub.dk 

Klasse Kører Nummer 2018 Klub Motor Kart
Mini
Josefine Wunderov 008 MNJ Briggs Norcart
Olav Steinsholt 022 NMK Grenland Briggs LH-Racing
Jonas Nielsen 034 FSAS Briggs Norcart
Nicklas Christiansen 045 FSAS Briggs Norcart
Nicolaj Rømer 046 MNJ Briggs LH-Racing
Marcus Kristensen 076 FSAS Briggs Norcart
Felix Kjeldsen 081 MNJ Raket Swedkart
Marius Hejslet 088 MNJ Briggs Norcart
85 ccm
Mads Larsen 12 FSAS KTM ICR4

Emil Bujordet 20 Norge IC

Isac Nordbeck 31 Tommelilla IC R4

Eirik Steinsholt 40 NMK Grenland KTM IC R4

Anders Rømer 45 MNJ Honda ICR3

Simen K Johansen 46 Norge IC R4
Nicklas Lau 70 MNJ Suzuki Benzon
Camilla Rieks Skriver 71 MNJ TL Suzuki
Frida Enholm 85 Teknis MC
Kevin Daarbak 93 MNJ KTM IC
Victor T. Nielsen 94 MNJ Suzuki
Oliver Lucas Jensen 96 MNJ Kawasaki C Pro
Mads Laulund 99 MNJ Suzuki IC
125 ccm
Noah Samuel F. Jørgensen 108 MNJ IC
Thomas E. Murstad 110 Norge ICR4

Robin Grana 112 Grenland KTM IC

Mathias Laulund Jensen 117 FSAS IC

Patrick Konge 124 MNJ TM IC

Sebastian Enholm Teknis MC

Kevin Nielsen 155 MNJ EAS
Nicklas Lau 170 MNJ Benzon
Lasse Storgaard 171 MNJ TM IC
Ole Henry Steinholt 188 NMK Grenland
Algot Hammarqvist 189 Sverige
Morten Bertelsen 198 MNJ KTM IC
Mads Laulund 199 MNJ Suzuki IC
250 ccm
Louise Nielsen 211 MNJ TM EAS
Magnus Elgaard 222 NMKA Rotax EAS
Martin Munk Jensen 235 FSAS KTM FL
Simon Sørensen 236 IMK Yamaha IC
Jens Bislev 245 FSAS TM IC
Kevin Rockell 246 MNJ Yamaha IC R4
Daniel Johansen 247 MNJ KTM IC
Sofie Sørensen 266 IMK Suzuki IC
Aron Jensen Marum 267 NMK Grenland IC
Torben Jensen 269 MNJ KTM Benzon
Markus Lau 270 MNJ Benzon
Casper B. Larsen 282 FSAS Suzuki IC
Kristian Beith Christensen 285 FSAS Suzuki EAS
Ole Henry Steinholt 288 NMK Grenland KTM IC
Tobias Andersen 290 MNJ KTM IC
Lucas Bjerg Staun 299 MNJ TM IC
450 ccm

Teddy K. Pedersen 417 NMKA Husaberg IC

Tom Svanholm Andreasen 424 NMKA Yamaha Benzon

Tim Daugberg 450 NMKA KTM IC

Nicklas Daugberg 451 NMKA IC

Torben Lauritsen 452 NMKA IC
Ole Lau 470 MNJ Benzon
650 ccm
Torben Lauritsen 610 NMKA Husaberg Kondrup Kart
Kim Jensen 611 NMKA Honda EAS
Kasper Nordstrand Larsen 612 NMKA KTM IC
Brian Rene Petersen 614 NMKA Husaberg IC
Niels Zinck 617 KAC KTM Norcart
Søren Jelsbak 624 MNJ TM IC
Jørn Andersen 625 NMKA Husaberg Kondrup Kart
Thomas Munk Jensen 635 FSAS TM IC
Jørgen Ring Andersen 637 FSAS Husaberg Benzon
Rasmus Larsen 658 MNJ KTM C-Pro
Ketil Johnsen 667 NMK Grenland IC
Torben Jensen 669 MNJ Kondrup Husaberg
Ole Lau 670 MNJ Benzon
Kjeld Seidler 675 NMKA IC 3 KTM
Ole Grana 678 Grenland
Dennis Munch 683 MNJ KTM IC
Mads Pedersen 684 FSAS KTM C Pro
Matilda Adolfsson 696 Hyllinge MS
Xtreme

Patrik Mogensen 721 Sverige

Finn Erik Løberg 735 Norge

Philip Roos 736 Sverige

Søren Jelsbak 924 MNJ

Christian Juel 946 MNJ Kamikaz

Ole Lau 970 MNJ

Tobias Andersen 990 MNJ
Nicklas Lucas Jensen 996 MNJ Speedcar
Michael Bertelsen 998 MNJ